Slow przewodnik. Jura Krakowska-Częstochowska

zapowiedź
Autor:
Beata Pomykalska, Paweł Pomykalski
Kategorie:
Turystyka i krajoznawstwo, Poradniki,
Cena:
49.00
ISBN:
978-83-8348-363-4
Liczba stron:
288
Format:
165 x 240 mm
Oprawa:
miękka
Premiera:
20/05/2024

Ta książka to coś więcej niż przewodnik. Autorzy zapraszają do odkrywania miejsc, które są im szczególnie bliskie, zachęcając do niespiesznego i uważnego ich poznania. Dzielą się wspomnieniami, refleksjami, opowiadają o kulturze i historii regionu, o jego mieszkańcach, z którymi gawędzą podczas swych wędrówek.
Jura Krakowsko-Częstochowska to idealny kierunek do zwiedzania w rytmie slow. Romantyczne ruiny średniowiecznych zamków, tajemnicze historie zabytkowych klasztorów, pełne uroku miasta, miasteczka i wsie, w których można zobaczyć interesujące zabytki budownictwa i techniki, jak np. ponadstuletnie młyny, liczne pamiątki po ludności żydowskiej, w tym dawne synagogi i kirkuty, olkuskie podziemia przypominające o górniczych tradycjach miasta, spływy kajakowe po Pilicy – możliwości jest tyle, że z pewnością wystarczy ich nawet na bardzo długie wakacje. Wiele osób przyjeżdża tu przede wszystkim dla kontaktu z naturą – można tu wędrować, wspinać się na skałkach, jeździć na rowerze, a także pospacerować po… pustyni! Nie będą się tu nudzić miłośnicy leśnych spacerów, odpoczynku nad wodą, przejażdżek konnych a nawet białego szaleństwa.

Nie ma w tej książce obowiązkowych punktów programu – jest to raczej garść inspirujących propozycji, które pozwolą zatrzymać się w bieg, rozejrzeć uważniej wokół, poleniuchować na trawie, porozmawiać i pomarzyć.

Wydawnictwo SBM - Copyright © 2024. All rights reserved

realizacja: estinet.pl